* * گلچین صفاسا www.safasa.com - رنگ های زندگی بخش روانشناسی رنگها عکس شادی آرامش

رنگ‌هایی كه زندگی‌ بخش هستند (+) روانشناسی عکس تصویر هنر زندگی
اعجاز رنگ‌ها
با استفاده ماهرانه از رنگ‌ها می‌توانیم انرژی‌مان را متعادل كنیم و سلامتی‌مان را به دست آوریم در ادامه ... (+)

رنگ‌هایی که شما را شاد و سرزنده می‌کنند (+)
درمان افسردگی خشم
خواص روانی رنگها
رنگ می‌تواند خلق‌وخوی شما را بهبود بخشد در ادامه ... (+)

|
|
 تلگرام + اینستاگرام گلچین صفاسا  safasa_com@

|
تلگرام+لنزور+کلوب+اینستاگرام+فیسبوک+عکس+تصویر+واتساپ+پروفایل+جدید+2016+1395+2017+1396+خوشگل+وبلاگ+سایت

|

رنگ‌هایی كه زندگی‌بخش هستند

اعجاز رنگ‌ها

با استفاده ماهرانه از رنگ‌ها می‌توانیم انرژی‌مان را متعادل كنیم و سلامتی‌مان را به دست آوریم

 

رنگ‌ها همیشه ما را احاطه كرده‌اند. اما چگونه می‌توانیم از آن‌ها برای افزایش سلامتی‌مان و تغییر خلق و خو یا بالا بردن روحیه‌مان كمك بگیریم؟

همه ما متوجه شده‌ایم كه به دست آوردن استانداردی از سلامتی و آرامش كمی سخت است. بسیاری از ما برای درمان و به دست آوردن انرژی خودمان نیازمند كمك‌های خارجی هستیم. اما می‌توانیم به كمك رنگ‌ها سلامتی و تندرستی‌مان را بهبود بخشیم. با استفاده ماهرانه از رنگ‌ها می‌توانیم انرژی‌مان را متعادل كنیم و سلامتی‌مان را به دست آوریم. درمان و آرامش، شكوفا كردن خلاقیت،‌ تغییر در خلق‌وخو، سبك شدن روح و جسم، كمك به تغییر دادن گرایشات و تمایلاتی كه از پیشرفت شما جلوگیری می‌كنند، نمونه‌هایی از اعجاز رنگ‌ها هستند. شما می‌توانید بیاموزید كه چگونه تجسم فكری برای رنگ‌ها داشته باشید، چطور به آن‌ها بیندیشید، چطور از آن‌ها استفاده كنید و تعادل را به وسیله متدهای آسان رنگ‌درمانی به بدنتان برگردانید. در همه این موارد شما می‌توانید از ارتعاش انرژیك و خصوصیات درمانی رنگ‌ها سود ببرید.

 

اگر چه به نظر می‌رسد كه این نوع درمان پیچیده باشد اما رنگ درمانی به صورت معمول در مراقبت‌های پزشكی مدرن استفاده می‌شود. رنگ آبی برای تسكین دادن التهاب و درد مفاصل و كاهش فشار خون بالا، و همچنین برای جلوگیری از آسیب‌های مغزی یا مرگ در اثر تكامل نیافتن كبد در كودكان نارس استفاده می‌شود. رنگ قرمز برای درمان گردش خونی كند و میگرن بسیار موثر است.

ویژگی رنگ‌ها
رنگ‌ها انرژی خاصی دارند. برای سلامت بودن، هر شخصی، به طیفی از انرژی نیاز دارد. هر رنگی در طیفی خاص ارتعاش دارد و این ارتعاشات با ارتعاشات داخل بدن ما مطابقت دارند. رنگ‌های قرمز و نارنجی و زرد رنگ‌های گرمی هستند و انرژی ما را افزایش می‌دهند و باعث شادی و سر زندگی می‌شوند. رنگ‌های آبی، نیلی، ارغوانی آرامش‌بخش هستند. حالات مختلف بدنی، روحی و احساسی ما هر كدام به رنگ‌های متفاوت پاسخ می‌دهند.

رنگ و خلق و خو
رنگ‌ها می‌توانند بر روی تغییر خلق و خو و گرایش‌های ما تاثیرگذار باشند. از رنگ نارنجی می‌توان برای افزایش خلاقیت استفاده كرد. رنگ فیروزه‌ای را می‌توان برای غلبه بر مشكل بی‌حوصلگی در رانندگی استفاده كرد. برای از بین بردن خشم هم از رنگ آبی استفاده كنید.

 

متدهای آسان رنگ‌درمانی

رنگ‌ها می‌توانند بر روی تغییر خلق و خو و گرایش‌های ما تاثیرگذار باشند

 

تنفس رنگی
جدا از این كه تنفس باعث اكسیژن‌رسانی به بدن و دفع سموم می‌شود، شما می‌توانید در رنگ‌ها تنفس كنید. برای این كار باید فقط از تصورتان استفاده كنید. تنفس در نور سبز باعث احساس تطهیر و پاكیزگی و تعادل می‌شود. رنگ فیروزه‌ای سیستم ایمنی را ترقی می‌دهد و التهاب را كاهش می‌دهد.

نور رنگی
استفاده از نورهای رنگی اصلا پیچیده نیست. بلكه راهی است نیرومند و تاثیرگذار برای تصحیح بی‌تعادلی در بدن انسان. به رنگ‌ها با دقت و تمركز خیره شوید و به منطقه‌ای از بدن كه دچار مشكل شده فكر كنید. تجهیزات مورد نیاز را می‌توانید با استفاده از لامپ رنگی، چراغ قوه و جعبه رنگی با قیمت ارزان تهیه كرد.

غذا و رنگ‌ها
همه ما می‌دانیم كه می‌توان از یك رنگ یا مخلوطی از رنگ‌ها برای تغذیه استفاده كرد. تغذیه زرشكی رنگ و نیلی به افزایش آرامش ما كمك می‌كند (انگور، زغال اخته،‌ لبو) غذاهای سفید رنگ به تصفیه و پاكسازی بدن كمك می‌كنند (گل كلم، پیاز، قارچ). همچنین شما می‌توانید با استفاده از میوه‌ها و سبزی‌های رنگی نوشیدنی‌هایی با رنگ‌های متفاوت بسازید.

رنگ و خانه شما
رنگ‌ها در محیط خانه نه تنها باعث لذت بردن می‌شود، بلكه برای درمان نیز مفید است. این رنگ‌های زرنگ به صورت متحد، تعادل و هارمونی را در محیط زندگی خلق می‌كنند. لمس كردن رنگ‌ها می‌تواند به از بین بردن احساس ناراحتی، افسردگی و هیجان‌زدگی كمك كند.

رنگ و محل كار شما
شما می‌توانید محیط كارتان را با تزیین رنگ‌ها تغییر دهید. یك مربع تزیینی به رنگ آبی زیر تلفن می‌تواند به ایجاد آرامش و انرژی كمك كند. رنگ سبز در محیط كار اعصاب شما را آرام می‌كند. اگر شما احساس كسالت و خستگی می‌كنید رنگ نارنجی به شما نیرو می‌دهد. اما وقتی مضطرب هستید از رنگ قرمز در اطرافتان استفاده نكنید.

منبع : بیتوته beytoote.com|
 انتشار  فقط  با ذکر  منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .

|

رنگ‌هایی که شما را شاد و سرزنده می‌کنند

خواص روانی رنگها..

رنگ می‌تواند خلق‌وخوی شما را بهبود بخشد

 

آیا تغییر ساده‌ای در سایه رنگ ‌ها می‌تواند به سلامت شما کمک کنند؟ بر اساس فنونی با سابقه‌ای قدیمی که درمجموع رنگ‌درمانی نامیده می‌شوند، رنگ می‌تواند واقعاً خلق‌وخوی شما را بهبود بخشد و تأثیرات بیشتری هم داشته باشد.

رنگ‌درمانی که به آن کروموتراپی هم می‌گویند، به شیوه استفاده از رنگ و نور برای برقراری تعادل، آرامش ذهنی و بهبود سلامت اشاره دارد.

الین- ماری آستن- شارپ یک رنگ‌درمانگر یا کروموتراپیست تاییدشده دراین‌باره می‌گوید: «رنگ‌درمانی یک شیوه مهم درمانی جایگزین است، زیرا به‌آسانی در دسترس و تأثیربخش است.» قرار دادن بیماران در معرض رنگ‌های گوناگون از طریق نور برای درمان مشکلات روان‌شناختی و فیزیولوژیکی در فرهنگ‌های باستانی در مناطقی مانند چین، هند و مصر ریشه دارد که در آن‌ها بیماران را در سولاریوم‌هایی با شیشه‌هایی با رنگ‌های گوناگون می‌نشاندند.

نور خورشید از میان شیشه‌ها می‌گذشت و بیماران را غرق رنگ‌هایی می‌کرد که به علت منافع درمانی فردی انتخاب شده بودند. نظام باستانی پزشکی آیوورودیک در هند که رویکردی کل‌گرا به مراقبت از بدن (ذهن، جسم و روحیه دارد) نیز به استفاده از رنگ‌های برای درمان بیماری‌های گوناگون بر اساس این اعتقاد که رنگ‌های متفاوت نیروهای شفادهندگی متفاوت دارند می‌پردازد.

این نظام پزشکی خواص را به‌طورمعمول به رنگ‌های رنگین‌کمان نسبت می‌دهد:

v قرمز: انرژی می‌دهد، نیرو را بالا می‌برد، گردش خون را تحریک می‌کند.
v آبی: تسکین می‌بخشد، باعث آرامش و آسودگی می‌شود، تفکر منطقی را برمی‌انگیزد.
v زرد: انگیزه ایجاد می‌کند، وضوح ذهنی و توانایی ارتباط گرفتن را ارتقا می‌دهد.
v سبز: سرزندگی و هماهنگی را تشدید می‌کنند و اثری پایدارکننده دارد.
v نارنجی: بی‌باکی، شورونشاط و هوش را تقویت می‌کند.
v بنفش/ارغوانی: به تقویت اعتمادبه‌نفس و الهام‌بخشی یا درون‌انگیزی کمک کرده و دستگاه عصبی را متعادل می‌کند.
v سفید: همه رنگ‌ها را در خود دارد؛ برای شفابخشی و هشیاری معنوی خوب است.

 

رنگ‌درمانی

بنفش به تقویت اعتمادبه‌نفس و الهام‌بخشی یا درون‌انگیزی کمک میکند

 

امروزه رنگ‌درمانگرها از وسایل کاربردی مانند روسری‌ها و بطری‌های شیشه‌ای رنگی گرفته تا جواهرات رنگی، نوردهی ملایم و حتی غذاهای رنگارنگ برای درمان افسردگی، اضطراب و حتی کاهش عوارض ناشی از سکته مغزی استفاده می‌کنند.

آستن شارپ می‌گوید: «آبی رنگی آرام‌بخش و رنگی ایده‌آل برای اضطراب است. سبز ما را متعادل می‌کند و باعث تجدیدقوای بدنمان می‌شود. رنگ زرد به هشیار و مطمئن باقی ماندن ما کمک می‌کند. قرمز انرژی ما را تقویت می‌کند. افرادی که دچار افسردگی هستند با رنگ‌های زرد خوش‌بین‌تر و با رنگ نارنجی صمیمی‌تر می‌شوند. صورتی بیانگر عشق به خود است که به نظر من همه ما برای شفا یافتن واقعی به آن نیاز داریم.»

به گفته او، اغلب ما متوجه نیستیم که درواقع در طول زندگی‌هایمان در حال استفاده از رنگ‌درمانی بوده‌ایم. همه انتخاب رنگ‌ها، چه درباره لباس و مبلمان باشد و چه درباره غذا و مسواک باعث می‌شوند، ما احساس بهتری بکنیم. او می‌گوید:‌ «حتی هنگامی‌که مطلقاً هیچ‌ چیز رنگارنگی در محیط شما وجود ندارد، می‌توانید از ذهنتان استفاده کنید و عامدانه رنگ‌هایی را می‌خواهید تصور کنید و به‌اصطلاح «رنگ را به آنجایی که می‌خواهید بهبود یابد بدمید.» این به‌اصطلاح دمیدن رنگ را می‌توانید در هر جایی تمرین کنید.»

گرچه این کار بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما آیا شاهدی وجود دارد که واقعاً رنگ‌درمانی مؤثر است؟

لسلی هرینگتون، رئیس شرکت ال‌چ کالر، یک شرکت مشاوره رنگ، دراین‌باره می‌گوید: «فرصت واقعی که رنگ در اختیار شما می‌گذرد این است که خصوصیات عاطفی یا رفتاری را که در پی آن هستید با رنگ مناسبی (از دیدگاه خودتان) پیوند دهید.»

هرینگتون که راهبردهای کاربرد رنگ را برای شرکت‌ها در سراسر دنیا ارائه می‌دهد، توضیح داد که تجربه انسان‌ها با رنگ از طریق رشته‌ای از به‌اصطلاح فیلترها صورت می‌گیرد. ازجمله این فیلترها واکنش‌های ذاتی یا فیزیولوژیک به رنگ‌ها است، اما تداعی‌های آموخته‌شده با رنگ‌ها بر اساس فرهنگ‌ها و تجربیات افراد هم در این مورد مؤثر است. بنابراین رابطه با رنگ‌ها در سطح فردی می‌تواند بسیار پیچیده باشد.

هرینگتون می‌گوید مجموعه فزاینده‌ای پژوهش‌ها بیانگر آن است که رنگی‌هایی معین به‌طوری یکنواخت و به شیوه‌ای قابل پیش‌بینی تأثیراتی بر رفتار می‌گذراند، برای مثال رنگ قرمز و نارنجی باعث تحریک شدن و نیرو بخشیدن می‌شوند درحالی‌که رنگ آبی و سبز آرام‌بخش هستند. برخی از رنگ‌ها مانند زرد درواقع می‌توانند خلق‌وخو را بالا ببرند، اما پردازش آن‌ها انرژی بیشتری می‌گیرد و ممکن است لازم باشد که با «دوزهای کم» دریافت شوند. بنابراین در فضای کاری ممکن است مفید باشد که از رنگ آبی و سبز استفاده کنیم تا بالاترین میزان تمرکز و توجه در افراد ایجاد شود قرمز و نارنجی برای مشکل‌گشایی گروهی (brainstorming) و تسهیل ارتباط اجتماعی مفید است و رنگ زرد باعث تقویت تفکر عقلانی و نوآوری می‌شود.

البته هرینگتون می‌گوید، کل محیط کار نیاز به بررسی دارد. پنجره‌ها و نور طبیعی، صدا و مبلمان، همه از عواملی هستند که در پیامدها تأثیر می‌گذارند.»

منبع : بیتوته beytoote.com|
 انتشار  فقط  با ذکر  منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .

||

بازی کودکان و بچه ها را دست کم نگیرید (+) عکس

فایده بازی برای بازی‌,بازی فکر برای کودکان..
گلچین صفاسا www.safasa.com  در ادامه ... ((++))


|
|


چگونه برای بچه ها جشن تولد بگیریم؟|

عـکس تصاویر والپیپر کـوچـولـوهـای نــــاز خوشگل+تصویر بچه کودک نوزاد(+)

  

گروه اینترنتی  یاهوسه هزار | www.Yahoo3000.com..|

اتاق كودك خود را چگونه تزئین کنیم + عکس


|
|

دوستی اینترنتی عشق اینترنتی انتخاب همسر شوهر زن ایده آل زندگی (+)
ازدواج اینترنتی
گلچین صفاسا www.safasa.com در ادامه ... ((++))


برچسب ها: رنگ ، روانشناسی ، شادی و آرامش ، افسردگی ، گلچین صفاسا ، safasa_com@ ، www.safasa.com ،

دنبالک ها: توصیه هایی درباره بازی کودکان بچه ها کودک خردسال روانشناسی ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com